Endodoncia

20140718 143619Endodoncia je jedna z najzaujímavejších častí stomatológie, ktorá je časovo a technicky náročná.

Endodontické ošetrenie je pre mnohých pacientov obávaný výkon lebo medzi ľuďmi ešte stále kolujú hrôzostrašné zážitky z minulosti, kedy takéto ošetrenie patrilo k veľmi bolestivým zákrokom. Dnes je to už minulosťou. Celé ošetrenie prebieha bezbolestne, v lokálnej anestézii.

Cieľom endodontického ošetrenia je zachrániť zub, ktorý by inak bolo nutné vytrhnúť. Vďaka škodlivým látkam z baktérií, ktoré spôsobujú kaz, dôjde k zápalu "nervu" vnútri zuba. Tento zub potom spočiatku reaguje intenzívne na studené, prípadne teplé a je citlivý na zahryznutie. Zubný lekár musí zvnútra zuba odstrániť jeho obsah, poriadne kanálik dezinfikovať a hermeticky uzavrieť. Len tak nedôjde k ďalšej infekcii kanálika.

Pri každom endodontickom ošetrení okrem anestetík používame Kofferdam (špeciálna izolačná blana, ktorá nám pomáha izolovať ošetrovaný zub od okolitého prostredia dutiny ústnej). K jeho výhodám patrí to, že pacient nemusí mať počas zákroku v ústach odsávač slín, može si voľne prehĺtať. Kofferdamom zároveň znižujeme možnosť preniknutia dezinfekčných roztokov do dutiny ústnej.
Samozrejmosťou u nás je použitie apexlokátoru - elektrický prístroj, ktorý meria presnú dĺžku nami ošetrovaného koreňového kanálika - čo je pri endoncii mimoriadne dôležité.

Na vypĺňanie mechanicky opracovaného koreňového kanálika používame živicový cement, ktorý je biologicky inertný (nečinný) voči organizmu v spojení so špeciálnymi živicovými nosičmi obalenými v gume. Po definitívnom zaplnení koreňového kanálika sa vždy zhotovuje kontrolná röntgenová snímka.

  Naše adresa:
 
 Andel Elite Dental Center
  Hlohovec|R.Dilonga 1|920 01 
  Slovensko
  Ordinačné hodiny (Po-Pi):
8:00-9:00 bolesti a preventívne prehliadky
9:00-15:30 objednaní pacienti

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.
Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.
Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovémi objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

Ako sa k nám objednáte?

Objednanie sa je možné tromi spôsobmi.
Objednanie cez objednávkový formulár: po vyplnení objednávkového formuláru na našej web stránke Vás budeme kontaktovať a dohodneme detaily Vášho ošetrenia.
Telefonické objednanie a objednanie emailom: Objednať sa môžete aj telefonicky na telefónnom čísle 0948477866 alebo na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Samozrejme objednať sa môžete i osobne na adrese centra. Vaša spokojnosť, zdravé a biele zuby sú pre nás najvyššou prioritou.