Pedostomatológia

nelly21Deti sú najdôležitejší ľudia na svete! Týmto mottom sa riadime a snažíme sa urobiť všetko pre to, aby od nás odchádzali s úsmevom na tváričke, šťastné, spokojné a bez bolesti.  Pri vstupnom ošetrení sa zoznámime s dieťatkom a zhotovíme na mieru liečebný plán. Následne informujeme rodičov o liečebných postupoch i nákladoch na ne. Po odsúhlasení liečebného plánu rodičmi, začneme liečbu detských zúbkov. V poslednej fáze zhodnotíme vzájomnú spoluprácu.

Nakoľko sú deti rôzne a i ch problémy sa pohybujú od menej závažných až po vážne, pri stomatologických výkonoch máme niekoľko možností:

Dieťa ošetrujeme:
-  pri vedomí
- v sedácii pri vedomí
- v analgosedácii
- v celkovej anestézii

Ošetrenie dieťaťa v sedácii pri vedomí
Pre ošetrenie v sedácii pri vedomí sa rozhodujeme u  ťažšie spolupracujúcich alebo bojazlivých detí v prípade jednoduchých stomatologických výkonov. Midazolam Chiesi je krátkodobo-pôsobiaci liek , používaný pri sedácii pri vedomí pred terapeutickými výkonmi. Účinnou látkou je Midazolam. Je to látka s krátkodobým účinkom, ktorá sa používa na navodenie sedatívneho stavu (stav pokoja, ospalosti alebo spánku)

Ošetrenie pacienta v analgosedácii
Čo to znamená ošetrenie v analgosedácii? Znamená to ošetrenie s použitím látky, ktorá pôsobí proti bolesti a zároveň má uvoľňujúci a ukľudňujúci účinok. Pri takomto spôsobe ošetrenia spomínané účinky zabezpečí prípravok Entonox.
ENTONOX obsahuje zmes oxidu dusného (medicinálny "rajský plyn", N2O) a kyslíka (medicinálny kyslík, O2), každý v objemovom podiele 50% a je podávaný vdychovaním ako plynná zmes. 50%-ná koncentrácia kyslíka, ktorá je približne dvojnásobná ako v okolitom vzduchu, zaručuje bezpečný obsah kyslíka vo vdychovanej zmesi. Oxid dusný tvorí 50% plynnej zmesi. Má analgetický účinok, t.j. tlmí bolesť, znižuje vnímavosť bolesti, zvyšuje prah bolesti a okrem toho má uvoľňujúci a ľahko ukľudňujúci účinok. Tieto účinky sú výsledkom pôsobenia oxidu dusného v nervovej sústave.
ENTONOX sa používa pokiaľ je potrebné tlmenie bolesti miernej až strednej intenzity a obmedzeného trvania a ak je požadovaný rýchly nástup a ústup účinku. ENTONOX tlmí bolesť už po niekoľkých nádychoch a tlmivý účinok mizne po niekoľkých minútach od ukončenia podávania.


Ako prebieha ošetrenie v sedácii pri vedomí?
Entonox je pacientovi podávaný podľa potreby. Je na rozhodnutí každého lekára, pre aký spôsob podania entonoxu sa rozhodne. Pacient vždy dýcha podľa potreby.
V prípade ak sa pacient bojí podania lokálneho anestetika, pacient dýcha entonox pomocou náustku cca 3 min.. Po tomto čase je pacient uvoľnenejší a podanie lokálneho anestetika nevníma tak bolestivo.
Rovnaký postup zvolíme vždy, keď pacient potrebuje preklenúť iba určítú časť stomatologického výkonu.
V prípade dlhšie trvajúcich stomatologických výkonov, počas ktorých by bola obmedzená spolupráca pacienta, zvolíme kontinuálne dýchanie entonoxu pomocou tvárovej masky.

Ošetrenie v celkovej anestézii
V prípade nespolupracujúcich pacientov, u ktorých je potrebný väčší počet stomatologických výkonov sa rozhodujeme pre ošetrenie v celkovej anestézii.Picture1
Pri ošetrení je vždy prítomný špecialista anesteziológ.

 

 

  Naše adresa:
 
 Andel Elite Dental Center
  Hlohovec|R.Dilonga 1|920 01 
  Slovensko
  Ordinačné hodiny (Po-Pi):
8:00-9:00 bolesti a preventívne prehliadky
9:00-15:30 objednaní pacienti

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.
Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.
Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovémi objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

Ako sa k nám objednáte?

Objednanie sa je možné tromi spôsobmi.
Objednanie cez objednávkový formulár: po vyplnení objednávkového formuláru na našej web stránke Vás budeme kontaktovať a dohodneme detaily Vášho ošetrenia.
Telefonické objednanie a objednanie emailom: Objednať sa môžete aj telefonicky na telefónnom čísle 0948477866 alebo na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Samozrejme objednať sa môžete i osobne na adrese centra. Vaša spokojnosť, zdravé a biele zuby sú pre nás najvyššou prioritou.