Záchovná stomatológia

IMG 0820Kedysi bol zubný kaz zriedkavým problémom ľudí, až kým nespoznali sladkú chuť cukru. V ústach máme približne 500 druhov známych baktérií, ktoré na to, aby prežili, potrebujú sacharidy (cukor). Postupne ho metabolizujú a premieňajú na kyseliny, ktoré poškodzujú povrch zubov a môže vznikať defekt nazývaný zubný kaz. Tento proces sa málokedy zastaví v povrchovej časti zuba, oveľa častejšie postupuje hlbšie až k dreni zuba. Dreň je mäkké tkanivo vo vnútri zuba obsahujúce krvné cievy a nervy a udržiava zub živý. Našou snahou je udržať zuby živé a zdravé. Žiaľ, zubný kaz sa nedá liečiť. Ak raz vznikne, treba ho odstrániť spolu s poškodenou časťou zuba a tým zabrániť jeho ďalšiemu šireniu. Najlepšie však je, predchádzať jeho vzniku správnou hygienou a zamerať sa na miesta kde vzniká najčastejšie (medzizubné priestory, jamky, ryhy a krčková oblasť zubov).

 

OZÓN
Používame na úplné očistenie zuba aj od posledných zvyškov baktérií a tým znižujeme riziko opätovného vzniku kazu pod výplňou.

SKLOIONOMÉRNE CEMENTY
Výhodou je ich chemická väzba na tvrdé zubné tkanivo a uvoľňovanie fluoridových iónov. Tieto majú kariostatický a antimikrobiálny efekt. Využívajú sa ako podložkové cementy pod výplne. Sú vhodné ako výplň u dočasného chrupu detí, pretože sú pomeme jednoducho spracovateľné a nevyžadujú absolútne suché prostredie. Ich estetický efekt je podobný kompozitným výplniam, ale nevyrovná sa mu.

KOMPOZITNÉ VÝPLNE
Kompozitné výplne pozostávajú zo živice a plniva (keramika, kremeň). Táto výplň je v porovnaní s amalgámom drahšia, pretože vyžaduje precíznejšie a komplikovanejšie spracovanie. Estetický výsledok je však oproti amalgámu omnoho lepší. Kompozitné výplne sa mikromechanicky viažu ku zubným štruktúram, preto aj preparácia zubu nie je tak rozsiahla ako pri amalgáme. Výplňou, ktorá je zhotovená priamo v ústach riešime malé a stredné defekty zubov, veľké dutiny po kaze sa ošetrujú vlepením kompozitných onlayí (v laboratóriu/Cerecom zhotovená výplň). Mechanická odolnosť kompozitných výplní je v súčasnosti takmer rovnaká ako pri amalgámových výplniach. Vďaka týmto vlastnostiam môžeme kompozit považovať za univerzálne sa hodiaci materiál na väčšinu kazom poškodených zubov. Ihneď po zhotovení výplne môžete na zub hrýzť, biela výplň je dostatočne stuhnutá pri odchode z ordinácie. Životnosť bielej plomby, za predpokladu jej kvalitného zhotovenia zubným lekárom, vhodného umiestnenia v chrupe a vašej dobrej ústnej hygieny, sa priemerne pohybuje od niekoľkých rokov až po desiatky rokov.

 

  Naše adresa:
 
 Andel Elite Dental Center
  Hlohovec|R.Dilonga 1|920 01 
  Slovensko
  Ordinačné hodiny (Po-Pi):
8:00-9:00 bolesti a preventívne prehliadky
9:00-15:30 objednaní pacienti

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.
Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.
Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovémi objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

Ako sa k nám objednáte?

Objednanie sa je možné tromi spôsobmi.
Objednanie cez objednávkový formulár: po vyplnení objednávkového formuláru na našej web stránke Vás budeme kontaktovať a dohodneme detaily Vášho ošetrenia.
Telefonické objednanie a objednanie emailom: Objednať sa môžete aj telefonicky na telefónnom čísle 0948477866 alebo na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Samozrejme objednať sa môžete i osobne na adrese centra. Vaša spokojnosť, zdravé a biele zuby sú pre nás najvyššou prioritou.