Implantológia

MDDr. Roman Andil špecialista v protetike - protetika-zubny lekar zubna ambulancia dental center--zubna ambulancia-zubar-rekonstrukcia zubu-chybajuce zuby-zubna nahrada-zubna korunka-keramicke fazety zubna korunka implantologia

Prečo zubný implantát?

Prispieva k zlepšeniu kvality Vášho života.

Aké výhody prináša zubný implantát?

Vylepší váš vzhľad a tým vám dodá viac sebavedomia pri komunikácii.

Dodá sebaistotu. Nebudete sa viac obávať, že vám zubná náhrada vypadne z úst v nevhodnom momente.

Zlepšujú komfort a reč. Implantáty výrazne obmedzujú mumlanie či mľaskanie a nevýraznú artikuláciu.

Zjednoduší a spríjemní prijímanie potravy. Budete si môcť bez obáv dožičiť akékoľvek jedlo.

Nepoškodzuje susedné zuby. Implantáty nijako nezaťažujú susedné zuby.

Spomaľuje stratu kosti. Pri snímateľných náhradách dochádza často k nežiaducemu ustupovaniu kosti, čo môže mať za následok uvoľňovanie zdravých zubov.

Implantáty môžu slúžiť na upevnenie protézy. Niekedy sa pacienti môžu stretávať s problémom uvoľňovania protézy a v tomto prípade môžeme pomocou zavedenia dvoch až štyroch implantátov daný problém efektívne riešiť.

Riešenie pre stratu viacerých zubov. Zubné implantáty umožňujú riešiť medzeru spôsobenú stratou zubov.

 

Prečo u nás?

– 10-ročný Elite záručný program. Exkluzívne u nás.

 Najkvalitnejšie implantáty značky Astra Tech, ktoré sú jednotkou na trhu.

– Kvalita je podložená množstvom niekoľkoročných vedeckých štúdií.

– Excelentné estetické výsledky.

– Komplexné služby na jednom mieste.

 

V našej súkromnej zubnej praxi pracuje zubný lekár, ktorý sa špecializuje výhradne na odbor implatológie a parodontológie. MUDr. Zdeněk Pokorný, PhD. je uznávaný odborník doma i v zahraničí. Pomohol už stovkám pacientov a jeho osoba je zárukou vašej spokojnosti a krásneho úsmevu. Poznáme niekoľko druhov implantátov z rôzneho materiálu. Medzi dnes asi najviac používané zubné implantáty patria intraoseálne implantáty, ktoré sú vyrobené buď z čistého titánu, alebo z titánovej zliatiny. Každý implantát sa skladá zo samotného implantátu a protetickej konštrukcie (korunka). O tom, či je vhodné zaviesť zubný implantát, rozhoduje množstvo faktorov, ktoré treba vopred vyšetriť, a keď je to potrebné, pacient sa pripraví na samotný zákrok. Pri dodržaní pravidiel je úspešnosť pri zavedení implantátu 95 %. Po zaimplantovaní sa 8 – 12 týždňov čaká na vhojenie implantátu do kosti a až následne sa vyrába samotná protetická suprakonštrukcia (korunka). Po vyhotovení a nalepení korunky je pacient pravidelne pozývaný na kontrolné prehliadky a pravidelnú hygienu, ktorá je pri implantátoch veľmi dôležitá.

Ak implantát nie je vhodné zaimplantovať, ponúkneme pacientovi inú možnosť nahradenia chýbajúceho zuba alebo zubov. V našom centre máme i špecialistu na zubné náhrady, korunky, mostíky a modelovanie zubov pomocou softvéru CEREC.

 

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Opatrenia COVID-19 Máte bolesti?
Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

8:00-15:30 recepcia a objednávanie pacientov

Naša stránka na Facebooku:

Vážení pacienti/klienti,

s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 3 dni (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

Objednať sa na AG test na COVID-19

Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19. Test je momentálne možné urobiť iba výterom z nosohltanu, nakoľko prišlo ku krátkodobému výpadku krvných testov na trhu.

 

FAQ

Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 3 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

Deti môžu byť potenciálnymi nosičmi vírusu. Štát ich vyčlenil z celoštátneho testovania kvôli dôvodom, ktoré nemajú nič dočinenia s odbornosťou. My sme už zachytili pozitívne 3 ročné dieťa a keby sme také dieťa ošetrili v ambulancii tesne pred vami, Vaše deti by sa mohli nakaziť. Pre nás je Vaša bezpečnosť prvoradá.

Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospalých pacientov.