Dentálna hygiena

Andel Elite dental center Hlohovec -mikroskop-bezbolestne osetrenie zubov -zubna ambulancia-zubari - dentalna hygiena - biele zuby-ciste zuby- cistenie zubov

Túžite mať biele, zdravé a čisté zuby? Spoľahnite sa na nás.

Precíznosť je to, čo je v našom hygienickom programe prioritou. Čo znamená precíznosť v oblasti hygieny?

Dokonalé odstránenie zubného kameňa

Veľa pacientov k nám prichádza s názorom, že stačí použitie Airflow ošetrenia. Je to mylná domnienka, nakoľko pred samotným použitím systému Airflow, musíme dbať na dokonalé odstránenie tvrdého zubného kameňa. Inak by sme to mohli prirovnať k pastovaniu a lešteniu zablateného auta. Airflow je len forma leštenia zubov, pri ktorej sa dá odstrániť len mäkký zubný plak a pigmentácie (farebné škvrny). K dokonalému odstráneniu zubného kameňa patrí i jeho odstránenie pod okrajom ďasna. Je to vec, ktorú si pacient sám skontrolovať nevie a ak to urobené nebolo, baktérie usadené v tých to miestach vedia v budúcnosti napáchať veľa škody.

Čistenie zubov ultrazvukom

Ide tiež o doplňujúcu metódu, no samostatne nezmôže nič. Je dôležité dočistit zuby i ručnými nástrojmi, pretože aj keď ultrazvuk naruší nánosy zubného kameňa, neodstráni ho do hladka. Je to ako keby sme príjazdovú cestu odhŕňali iba rúčkou z lopaty. Narušíme vrstvu snehu, no chodník dokonale neodhrnieme.

TIP: Ako si správne vyčistiť zuby

Správna technika čistenie zubov, správny výber dentálnych pomôcok je tou najdôležitejšou vecou, ktorú vás v našom hygienickom programe naučíme tak, aby ste si v pohodlí domova mohli opätovne vychutnávať pocit krásnych čistých zubov a aby sa vám opätovne nezačal vytvárať nános zubného kameňa a povlaku.

Veľmi dôležité sú pre nás deti, ktoré sa snažíme už od malička naučiť ako správne čistiť svoje zúbky a ukázať im, že stomatologické ošetrenie nemusí byť nepríjemným zážitkom. Zároveň rodičom detí so zvýšeným rizikom vzniku zubného kazu, alebo v prípade hlbokých jamiek a rýh na stálych stoličkách, odporučíme aj pečatenie prerezaných stálych stoličiek, ako prevenciu pred zubným kazom.

 

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Opatrenia COVID-19 Máte bolesti?
Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

8:00-15:30 recepcia a objednávanie pacientov

Naša stránka na Facebooku:

Vážení pacienti/klienti,

s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 3 dni (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

Objednať sa na AG test na COVID-19

Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19. Test je momentálne možné urobiť iba výterom z nosohltanu, nakoľko prišlo ku krátkodobému výpadku krvných testov na trhu.

 

FAQ

Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 3 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

Deti môžu byť potenciálnymi nosičmi vírusu. Štát ich vyčlenil z celoštátneho testovania kvôli dôvodom, ktoré nemajú nič dočinenia s odbornosťou. My sme už zachytili pozitívne 3 ročné dieťa a keby sme také dieťa ošetrili v ambulancii tesne pred vami, Vaše deti by sa mohli nakaziť. Pre nás je Vaša bezpečnosť prvoradá.

Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospalých pacientov.