Protetika

protetika-zubny lekar zubna ambulancia dental center--zubna ambulancia-zubar-rekonstrukcia zubu-chybajuce zuby-zubna nahrada-zubna korunka-keramicke fazety - nahrada zubov

Zubná náhrada, korunka alebo mostík? Majte dôvod znova sa usmievať.

Je  krásny a zložitý  stomatologický odbor,  ktorý má na starosti nielen estetické, ale v prvom rade funkčné rekonštrukcie zubov. Pomocou   protetických  opráv  sme už   mnohým  ľuďom vrátili zdravé a biele zuby, chuť sa usmievať a umožnili pochutiť si na jedlách,  ktoré pre chýbajúce zuby dlhšie  nejedávali. Zubné náhrady majú za úlohu nahrádzať chýbajúce časti zubov. Či už potrebujete mostík, korunku, fazety alebo iné, sme tu pre Vás. MDDr. Roman Andil  je  v   tomto  odbore uznávaným špecialistom  a  venuje sa  výhradne  tejto oblasti. Jeho  rukami  už  prešlo  množstvo  spokojných pacientov. Je zárukou toho, že Vaše zuby budú opäť krásne, biele a bez estetickej vady.

Aké  sú  alternatívy  estetickej  korekcie zubov?

Je  ich  niekoľko, najčastejšie volenými sú keramické fazety, rôzne typy koruniek, čiastočné alebo celosnímateľné náhrady.

Zubná korunka

Pre toto riešenie sa rozhodujeme ak je zub poškodený, oslabený, odštiepený, krivý alebo neprimerane zafarbený. Pomocou špeciálneho sofvéru a prístroja systému CEREC je zhotovená nová celokeramická korunky, ktorá je z estetického hľadiska nerozpoznateľná od okolitých zubov. Ošetrenie je prevádzané v lokálnej anestézii a bezbolestne. V jednoduchších prípadoch je možné odísť s novým zubom už po dvoch, troch hodinách. V komplikovanejších prípadoch je nutné zhotoviť otlačky, preniesť ich na model a korunky dať zhotovoť v laboratoriu. Ošetrenie tak trvá o niečo dlhšie.

Fazety

Keamické fazety sa používajú hlavne na ošetrenie v prednom úseku chrupu, v jeho hornej časti. Používajú sa hlavne pri požiadavke na zmenu tvaru, farby alebo postavenia a dĺžky zubov. Ide o veľmi pevnú no zároveň tenkú škrupinu,  ktorá sa podobá na prednú stranu zuba. Pripevní sa špeciálnym materiálom k nezbrúseným zubom.

Materiálov, ktoré sa využívajú v protetickej stomatológii je obrovské množstvo. Samotné korunky môžu byť živicové, kovokeramické, keramické, zirkónové, hybridné. Nečakáme, že sa budete orientovať v problematike materiálov. Sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli vybrať ten, ktorý najviac potrebujete.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti a preventívne prehliadky

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

Naša stránka na Facebooku: