Protetika

protetika-zubny lekar zubna ambulancia dental center--zubna ambulancia-zubar-rekonstrukcia zubu-chybajuce zuby-zubna nahrada-zubna korunka-keramicke fazety - nahrada zubov

Zubná náhrada, korunka alebo mostík? Majte dôvod znova sa usmievať.

Protetika je krásny a zložitý stomatologický odbor, ktorý má na starosti nielen estetické, ale v prvom rade funkčné rekonštrukcie zubov. Pomocou protetických opráv sme už mnohým ľuďom vrátili zdravé a biele zuby, chuť sa usmievať a umožnili pochutiť si na jedlách, ktoré pre chýbajúce zuby dlhšie nejedávali. Zubné náhrady majú za úlohu nahrádzať chýbajúce časti zubov. Či už potrebujete mostík, korunku, fazety alebo iné, sme tu pre vás. MDDr. Roman Andil je v tomto odbore uznávaným špecialistom a venuje sa výhradne tejto oblasti. Jeho rukami už prešlo množstvo spokojných pacientov. Je zárukou toho, že vaše zuby budú opäť krásne, biele a bez estetickej vady.

Aké sú alternatívy estetickej korekcie zubov?

Je ich niekoľko, najčastejšie volenými sú keramické fazety, rôzne typy koruniek, čiastočné alebo celosnímateľné náhrady.

Zubná korunka

Pre toto riešenie sa rozhodujeme, ak je zub poškodený, oslabený, odštiepený, krivý alebo neprimerane zafarbený. Pomocou špeciálneho softvéru a prístroja systému CEREC sa zhotoví nová celokeramická korunka, ktorá je z estetického hľadiska nerozpoznateľná od okolitých zubov. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii a bezbolestne. V jednoduchších prípadoch je možné odísť s novým zubom už po dvoch, troch hodinách. V komplikovanejších prípadoch je nutné zhotoviť odtlačky, preniesť ich na model a korunky dať zhotoviť v laboratóriu. Ošetrenie tak trvá o niečo dlhšie.

Fazety

Keramické fazety sa používajú hlavne na ošetrenie v prednom úseku chrupu, v jeho hornej časti. Používajú sa hlavne pri požiadavke na zmenu tvaru, farby alebo postavenia a dĺžky zubov. Ide o veľmi pevnú, no zároveň tenkú škrupinu, ktorá sa podobá na prednú stranu zuba. Pripevní sa špeciálnym materiálom k nezbrúseným zubom.

Materiálov, ktoré sa využívajú v protetickej stomatológii, je obrovské množstvo. Samotné korunky môžu byť živicové, kovokeramické, keramické, zirkónové, hybridné. Nečakáme, že sa budete orientovať v problematike materiálov. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli vybrať ten, ktorý najviac potrebujete.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

Naša stránka na Facebooku: