Protetika

protetika-zubny lekar zubna ambulancia dental center--zubna ambulancia-zubar-rekonstrukcia zubu-chybajuce zuby-zubna nahrada-zubna korunka-keramicke fazety - nahrada zubov

Zubná náhrada, korunka alebo mostík? Majte dôvod znova sa usmievať.

Protetika je krásny a zložitý stomatologický odbor, ktorý má na starosti nielen estetické, ale v prvom rade funkčné rekonštrukcie zubov. Pomocou protetických opráv sme už mnohým ľuďom vrátili zdravé a biele zuby, chuť sa usmievať a umožnili pochutiť si na jedlách, ktoré pre chýbajúce zuby dlhšie nejedávali. Zubné náhrady majú za úlohu nahrádzať chýbajúce časti zubov. Či už potrebujete mostík, korunku, fazety alebo iné, sme tu pre vás. MDDr. Roman Andil je v tomto odbore uznávaným špecialistom a venuje sa výhradne tejto oblasti. Jeho rukami už prešlo množstvo spokojných pacientov. Je zárukou toho, že vaše zuby budú opäť krásne, biele a bez estetickej vady.

Aké sú alternatívy estetickej korekcie zubov?

Je ich niekoľko, najčastejšie volenými sú keramické fazety, rôzne typy koruniek, čiastočné alebo celosnímateľné náhrady.

Zubná korunka

Pre toto riešenie sa rozhodujeme, ak je zub poškodený, oslabený, odštiepený, krivý alebo neprimerane zafarbený. Pomocou špeciálneho softvéru a prístroja systému CEREC sa zhotoví nová celokeramická korunka, ktorá je z estetického hľadiska nerozpoznateľná od okolitých zubov. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii a bezbolestne. V jednoduchších prípadoch je možné odísť s novým zubom už po dvoch, troch hodinách. V komplikovanejších prípadoch je nutné zhotoviť odtlačky, preniesť ich na model a korunky dať zhotoviť v laboratóriu. Ošetrenie tak trvá o niečo dlhšie.

Fazety

Keramické fazety sa používajú hlavne na ošetrenie v prednom úseku chrupu, v jeho hornej časti. Používajú sa hlavne pri požiadavke na zmenu tvaru, farby alebo postavenia a dĺžky zubov. Ide o veľmi pevnú, no zároveň tenkú škrupinu, ktorá sa podobá na prednú stranu zuba. Pripevní sa špeciálnym materiálom k nezbrúseným zubom.

Materiálov, ktoré sa využívajú v protetickej stomatológii, je obrovské množstvo. Samotné korunky môžu byť živicové, kovokeramické, keramické, zirkónové, hybridné. Nečakáme, že sa budete orientovať v problematike materiálov. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli vybrať ten, ktorý najviac potrebujete.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Opatrenia COVID-19 Máte bolesti?
Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

8:00-15:30 recepcia a objednávanie pacientov

Naša stránka na Facebooku:

Vážení pacienti/klienti,

s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 3 dni (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

Objednať sa na AG test na COVID-19

Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19. Test je momentálne možné urobiť iba výterom z nosohltanu, nakoľko prišlo ku krátkodobému výpadku krvných testov na trhu.

 

FAQ

Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 3 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

Deti môžu byť potenciálnymi nosičmi vírusu. Štát ich vyčlenil z celoštátneho testovania kvôli dôvodom, ktoré nemajú nič dočinenia s odbornosťou. My sme už zachytili pozitívne 3 ročné dieťa a keby sme také dieťa ošetrili v ambulancii tesne pred vami, Vaše deti by sa mohli nakaziť. Pre nás je Vaša bezpečnosť prvoradá.

Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospalých pacientov.