RTG zubov

RTG je pomocná diagnostická metóda využívajúca RTG žiarenie a jeho rôzne prenikanie cez mäkké a tvrdé tkanivá. Pomocou tejto vyšetrovacej metódy máme možnosť vidieť miesta, ktoré nie sú za bežných okolností viditeľné. Podľa toho aké snímkovanie použijeme, zobrazí sa nám aj rôzny rozsah tvrdých vrstiev(kosti, zuby). V našej ambulancii používame digitálnu rádioviziografiu. RTG žiarenie sa nezachytáva na klasický film, ale na počítačový senzor, ktorý zobrazí snímku priamo na obrazovke počítača. Vďaka tejto technológii sú dávky žiarenia 10x nižšie ako pri klasickom snímkovaní. Snímku môžeme upraviť, zväčšiť detaily a archivovať na CD.

Intraorálne RTG

Malá intraorálna snímka vo vnútri úst, zameraná na jeden – dva zuby a ich najbližsie okolie.

OPG

Ortopantomogram je veľká snímka zobrazujúca dolnú aj hornú čelusť spolu s prínosovými dutinami a čeľustno-spánkovým kĺbom.

TELE RTG

Je snímka, ktorá sa používa pri ortodontickej analýze, zobrazujúca celú lebku v bočnej projekcii, ktorá je dôležitá pre presné stanovenie liečby.

BITEWING RTG

Je intraorálna snímka troch až štyroch zubov horného aj dolného zuboradia zameraná na medzizubné priestory a diagnostiku kazov v týchto priestoroch.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

Naša stránka na Facebooku: