Pedostomatológia

MDDr. Sylvia Rafayová špecialista v pedostomatológii-zubna ambulancia-zubarka-zubne lekarstvo- detsky zubar-detska zubarka-detske zubky

Hľadáte detského zubára?

Deti sú najdôležitejší ľudia na svete! Týmto mottom sa riadime a snažíme sa urobiť všetko pre to, aby od nás odchádzali s úsmevom na tváričke, šťastné, spokojné a bez bolesti.  Pri vstupnom ošetrení sa zoznámime s dieťatkom a pripravíme liečebný plán na mieru. Následne informujeme rodičov o liečebných postupoch i nákladoch na ne. Po odsúhlasení liečebného plánu rodičmi začneme liečbu detských zúbkov. V poslednej fáze zhodnotíme vzájomnú spoluprácu.

Akým spôsobom ošetrujeme detské zúbky?

Keďže sú deti rôzne a ich problémy sa pohybujú od menej závažných až po vážne, pri stomatologických výkonoch máme niekoľko možností:

 

Čo znamená ošetrenie dieťaťa v sedácii pri vedomí?

Aj vaše dieťa má strach zo zubára? Pre ošetrenie v sedácii pri vedomí sa rozhodujeme u ťažšie spolupracujúcich alebo bojazlivých detí v prípade jednoduchých stomatologických výkonov. Midazolam Chiesi je krátkodobo pôsobiaci liek, používaný pri sedácii pri vedomí pred terapeutickými výkonmi. Účinnou látkou je Midazolam. Je to látka s krátkodobým účinkom, ktorá sa používa na navodenie sedatívneho stavu (stav pokoja, ospalosti alebo spánku).

Čo znamená ošetrenie pacienta v analgosedácii?

Znamená to ošetrenie s použitím látky, ktorá pôsobí proti bolesti a zároveň má uvoľňujúci a upokojujúci účinok. Pri takomto spôsobe ošetrenia spomínané účinky zabezpečí prípravok Entonox. Tento znižuje vnímanie bolesti a má uvoľňujúci a ľahko upokojujúci účinok.
Entonox tlmí bolesť už po niekoľkých nádychoch a tlmivý účinok mizne po niekoľkých minútach od ukončenia podávania.

Entonox je pacientovi podávaný podľa potreby. Je na rozhodnutí každého lekára, pre aký spôsob podania Entonoxu sa rozhodne. Pacient vždy dýcha podľa potreby. Ak sa pacient bojí podania lokálneho anestetika, pacient dýcha Entonox pomocou náustku približne tri minúty. Po tomto čase je pacient uvoľnenejší a podanie lokálneho anestetika nevníma tak bolestivo.

Ošetrenie detí v celkovej anestézii

V prípade nespolupracujúcich pacientov, u ktorých je potrebný väčší počet stomatologických výkonov sa rozhodujeme pre ošetrenie v celkovej anestézii.
Pri ošetrení je vždy prítomný špecialista – anestéziológ.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

Naša stránka na Facebooku: