Pedostomatológia

MDDr. Sylvia Rafayová špecialista v pedostomatológii-zubna ambulancia-zubarka-zubne lekarstvo- detsky zubar-detska zubarka-detske zubky

Hľadáte detského zubára?

Deti sú najdôležitejší ľudia na svete! Týmto mottom sa riadime a snažíme sa urobiť všetko pre to, aby od nás odchádzali s úsmevom na tváričke, šťastné, spokojné a bez bolesti.  Pri vstupnom ošetrení sa zoznámime s dieťatkom a pripravíme liečebný plán na mieru. Následne informujeme rodičov o liečebných postupoch i nákladoch na ne. Po odsúhlasení liečebného plánu rodičmi začneme liečbu detských zúbkov. V poslednej fáze zhodnotíme vzájomnú spoluprácu.

Akým spôsobom ošetrujeme detské zúbky?

Keďže sú deti rôzne a ich problémy sa pohybujú od menej závažných až po vážne, pri stomatologických výkonoch máme niekoľko možností:

 

Čo znamená ošetrenie dieťaťa v sedácii pri vedomí?

Aj vaše dieťa má strach zo zubára? Pre ošetrenie v sedácii pri vedomí sa rozhodujeme u ťažšie spolupracujúcich alebo bojazlivých detí v prípade jednoduchých stomatologických výkonov. Midazolam Chiesi je krátkodobo pôsobiaci liek, používaný pri sedácii pri vedomí pred terapeutickými výkonmi. Účinnou látkou je Midazolam. Je to látka s krátkodobým účinkom, ktorá sa používa na navodenie sedatívneho stavu (stav pokoja, ospalosti alebo spánku).

Čo znamená ošetrenie pacienta v analgosedácii?

Znamená to ošetrenie s použitím látky, ktorá pôsobí proti bolesti a zároveň má uvoľňujúci a upokojujúci účinok. Pri takomto spôsobe ošetrenia spomínané účinky zabezpečí prípravok Entonox. Tento znižuje vnímanie bolesti a má uvoľňujúci a ľahko upokojujúci účinok.
Entonox tlmí bolesť už po niekoľkých nádychoch a tlmivý účinok mizne po niekoľkých minútach od ukončenia podávania.

Entonox je pacientovi podávaný podľa potreby. Je na rozhodnutí každého lekára, pre aký spôsob podania Entonoxu sa rozhodne. Pacient vždy dýcha podľa potreby. Ak sa pacient bojí podania lokálneho anestetika, pacient dýcha Entonox pomocou náustku približne tri minúty. Po tomto čase je pacient uvoľnenejší a podanie lokálneho anestetika nevníma tak bolestivo.

Ošetrenie detí v celkovej anestézii

V prípade nespolupracujúcich pacientov, u ktorých je potrebný väčší počet stomatologických výkonov sa rozhodujeme pre ošetrenie v celkovej anestézii.
Pri ošetrení je vždy prítomný špecialista – anestéziológ.

Ako sa k nám dostanete?

Súkromné zubné centrum sa nachádza priamo pod mostom, ktorý vedie cez rieku Váh a je hlavnou dopravnou tepnou.

Autom zo smeru Bratislava: Z dialnice D1 zídite výjazdom na Hlohovec. Pokračujte po ceste 513. Po prejdení mosta cez rieku Váh prídete ku kruhovému objazdu, kde zvolíte prvú obočku vpravo. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po ďaľších 200 metroch dorazíte do cieľa.  A začiatok cesty k zdravým a bielym zubom máte sa sebou.

Autom zo smeru Nitra:  Po príjazde do Hlohovca pokračujte rovno po hlavnej ceste, až kým neprídete ku k druhému kruhovému objazdu pred mostom cez rieku Váh. Tu zvoľte tretiu odbočku a pokračujte po hlavnej ceste. Po 400 metroch na križovatke tvaru T odbočte vpravo a po 200 metroch prídete k súkromnému zubnému centru.

 

Opatrenia COVID-19 Máte bolesti?
Adresa:

R. Dilonga 1

Hlohovec | 920 01

Telefon:
Otvaracie hodiny:

8:00-9:00 bolesti

9:00-15:30 Ut, St, Pia objednaní pacienti

9:00-19:30 Po, Št objednaní pacienti

8:00-15:30 recepcia a objednávanie pacientov

Naša stránka na Facebooku:

Vážení pacienti/klienti,

s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 3 dni (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

Objednať sa na AG test na COVID-19

Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19. Test je momentálne možné urobiť iba výterom z nosohltanu, nakoľko prišlo ku krátkodobému výpadku krvných testov na trhu.

 

FAQ

Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 3 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

Deti môžu byť potenciálnymi nosičmi vírusu. Štát ich vyčlenil z celoštátneho testovania kvôli dôvodom, ktoré nemajú nič dočinenia s odbornosťou. My sme už zachytili pozitívne 3 ročné dieťa a keby sme také dieťa ošetrili v ambulancii tesne pred vami, Vaše deti by sa mohli nakaziť. Pre nás je Vaša bezpečnosť prvoradá.

Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospalých pacientov.