Protetika

Zubná náhrada, korunka alebo mostík? Majte dôvod znova sa usmievať.

Protetika je krásny a zložitý stomatologický odbor, ktorý má na starosti nielen estetické, ale v prvom rade funkčné rekonštrukcie zubov. Pomocou protetických opráv sme už mnohým ľuďom vrátili zdravé a biele zuby, chuť sa usmievať a umožnili pochutiť si na jedlách, ktoré pre chýbajúce zuby dlhšie nejedávali. Zubné náhrady majú za úlohu nahrádzať chýbajúce časti zubov. Či už potrebujete mostík, korunku, fazety alebo iné, sme tu pre vás. MDDr. Roman Andil je v tomto odbore uznávaným špecialistom a venuje sa výhradne tejto oblasti. Jeho rukami už prešlo množstvo spokojných pacientov. Je zárukou toho, že vaše zuby budú opäť krásne, biele a bez estetickej vady.

Aké sú alternatívy estetickej korekcie zubov?

Je ich niekoľko, najčastejšie volenými sú keramické fazety, rôzne typy koruniek, čiastočné alebo celosnímateľné náhrady.

Zubná korunka

Pre toto riešenie sa rozhodujeme, ak je zub poškodený, oslabený, odštiepený, krivý alebo neprimerane zafarbený. Pomocou špeciálneho softvéru a prístroja systému CEREC sa zhotoví nová celokeramická korunka, ktorá je z estetického hľadiska nerozpoznateľná od okolitých zubov. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii a bezbolestne. V jednoduchších prípadoch je možné odísť s novým zubom už po dvoch, troch hodinách. V komplikovanejších prípadoch je nutné zhotoviť odtlačky, preniesť ich na model a korunky dať zhotoviť v laboratóriu. Ošetrenie tak trvá o niečo dlhšie.

Fazety

Keramické fazety sa používajú hlavne na ošetrenie v prednom úseku chrupu, v jeho hornej časti. Používajú sa hlavne pri požiadavke na zmenu tvaru, farby alebo postavenia a dĺžky zubov. Ide o veľmi pevnú, no zároveň tenkú škrupinu, ktorá sa podobá na prednú stranu zuba. Pripevní sa špeciálnym materiálom k nezbrúseným zubom.

Materiálov, ktoré sa využívajú v protetickej stomatológii, je obrovské množstvo. Samotné korunky môžu byť živicové, kovokeramické, keramické, zirkónové, hybridné. Nečakáme, že sa budete orientovať v problematike materiálov. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli vybrať ten, ktorý najviac potrebujete.

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.