Záchovná stomatológia

Trápi vás zubný kaz? Tak sa ho zbavte.

Kedysi bol zubný kaz zriedkavým problémom ľudí, až kým nespoznali sladkú chuť cukru. V ústach máme približne 500 druhov známych batérií, ktoré na to, aby prežili, potrebujú sacharidy (cukor). Postupne ho metabolizujú a premieňajú na kyseliny, ktoré poškodzujú povrch zubov a môže vznikať defekt nazývaný zubný kaz. Tento proces sa málokedy zastaví v povrchovej časti zuba, oveľa častejšie postupuje hlbšie až k dreni zuba. Dreň je mäkké tkanivo vo vnútri zuba obsahujúce krvné cievy a nervy a udržiava zub živý. Našou snahou je udržať zuby živé a zdravé. Žiaľ, zubný kaz sa nedá liečiť. Ak raz vznikne, treba ho odstrániť spolu s poškodenou časťou zuba a tým zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu. Najlepšie však je predchádzať jeho vzniku správnou hygienou a zamerať sa na miesta, kde vzniká najčastejšie (medzizubné priestory, jamky, ryhy a krčková oblasť zubov).

Plombovania zuba sa už nemusíte báť.

OZÓN
Používame ho na úplné očistenie zuba aj od posledných zvyškov baktérií a tým znižujeme riziko opätovného vzniku kazu pod výplňou.

SKLOIONOMÉRNE CEMENTY
Výhodou je ich chemická väzba na tvrdé zubné tkanivo a uvoľňovanie fluoridových iónov. Tieto majú kariostatický a antimikrobiálny efekt. Využívajú sa ako podložkové cementy pod výplne. Sú vhodné ako výplň dočasného chrupu detí, pretože sú pomerne jednoducho spracovateľné a nevyžadujú absolútne suché prostredie. Ich estetický efekt je podobný kompozitným výplniam, ale nevyrovná sa mu.

KOMPOZITNÉ VÝPLNE
Kompozitné výplne pozostávajú zo živice a plniva (keramika, kremeň). Táto výplň je v porovnaní s amalgámom drahšia, pretože vyžaduje precíznejšie a komplikovanejšie spracovanie. Estetický výsledok je však oproti amalgámu omnoho lepší. Kompozitné výplne sa mikromechanicky viažu k zubným štruktúram, preto aj preparácia zubu nie je tak rozsiahla ako pri amalgáme. Výplňou, ktorá je zhotovená priamo v ústach, riešime malé a stredné defekty zubov, veľké dutiny po kaze sa ošetrujú vlepením kompozitných onlayí (v laboratóriu/Cerecom zhotovená výplň). Mechanická odolnosť kompozitných výplní je v súčasnosti takmer rovnaká ako pri amalgámových výplniach. Vďaka týmto vlastnostiam môžeme kompozit považovať za univerzálne vhodný materiál na väčšinu kazom poškodených zubov. Ihneď po zhotovení výplne môžete hrýzť, biela výplň je dostatočne stuhnutá pri odchode z ordinácie. Životnosť bielej plomby sa za predpokladu jej kvalitného zhotovenia zubným lekárom, vhodného umiestnenia v chrupe a vašej dobrej ústnej hygieny priemerne pohybuje od niekoľkých rokov až po desiatky rokov.

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.