Ošetrenie zubných kanálikov

Čo je to endodontické ošetrenie? 

Endodoncia alebo ošetrenie koreňových kanálikov je ošetrenie, ktorého cieľom je zachrániť zub,

Vo vnútri každého zuba sa nachádza tkanivo plné nervov a ciev, ktoré zub vyživuje. Nazýva sa zubná dreň, a je uložené v koreňovom kanáliku. Zubná dreň môže byť poškodená – a to najčastejšie kazom alebo úrazom.  Vtedy je potrebné vykonať endodontické ošetrenie – ošetrenie koreňových kanálikov.  Zjednodušene sa jedná o mechanické vyčistenie, chemickú dezinfekciu a následné kvalitné zaplnenie koreňových kanálikov.

V minulosti pacientami jeden z najobávanejších úkonov dnes prebieha bezbolestne s využitím moderných technológii

Pri každom endodontickom ošetrení používame pre bezbolestnosť anestetiká. Využívame kofferdam (špeciálna izolačná blana, ktorá nám pomáha izolovať ošetrovaný zub od okolitého prostredia dutiny ústnej).. Samozrejmosťou u nás je použitie apexlokátoru – elektrického prístroja, ktorý meria presnú dĺžku koreňového kanálika. Na vypĺňanie mechanicky opracovaného koreňového kanálika používame prístroj na 3D obturáciu. Počas plnenia a po definitívnom zaplnení koreňového kanálika sa vždy zhotovuje kontrolná röntgenová snímka.

Pri práci používame stomatologické mikroskopy, ktoré nám umožnia až 40 – násobné optické zväčšenie, tým vyššiu prehľadnosť pracovného poľa a aj úspešnosť ošetrenia. Súčasne je celý priebeh ošetrenia prenášaný na obrazovku pri kresle.

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.