Zelená klinika

Naše eko aktivity

Sme prvou firmou v Hlohovci, ktorá požiadala mesto o kontajner na triedený zber.

Na budove sme vymenili klasickú rovnú strechu za extenzívnu zelenú strechu, ktorej hlavným cieľom je zlepšenie klímy a znižovanie CO2 v meste. Zelené strechy majú nesmierne veľa pozitívnych benefitov pre okolie.

Ďalším krokom je postupné zapracovávanie permakultúrnych prvkov do okolitej záhrady. Klasickú technickú okrasnú výsadbu sme vymenili a vysadili sme ovocné stromy, kríky.

Taktiež udržujeme veľkú časť plochy zámerne nepokosenú. Tieto miesta ponechané „na divoko“ sú vyhradené pre živočíchov, ktorí kvôli nadmernému koseniu v meste strácajú svoje prirodzené prostredie pre život. Plochy ktoré nekosíme nie sú osídlené burinou, ale zámerne je použitá lúčna výsadba. Ďalšími benefitmi sú aj zlepšenie okolitej klímy, lepšie zadržiavanie zrážkovej vody a úspora benzínu, času a energie. Kompostovanie, šetrné zalievanie a mulčovanie sú úplnou samozrejmosťou.

Zmeny nastali aj v snahe o minimalizáciu odpadu a jeho maximálnu recykláciu. Na kreslách pacientov nenájdete plastové poháriky. Tie sme vymenili za plne kompostovateľné, vyrobené na báze kukuričného škrobu NONOILEN v spolupráci so SAV (boli sme investorom aj autorom tohto projektu) a spolupráca vedie aj k vývoju ďalších podobných produktov. – – Neopomenuteľné je zavedenie systému čapovanej drogérie, nakoľko jej spotreba spolu s rozvojom firmy, neustále rastie.

Destilovanú vodu si vyrábame sami, nakoľko jej dovoz je z ekologického hľadiska neefektívny (veľa plastu).

Našich zamestnancov vedieme k tomu, aby veci v čo najväšej miere recyklovali, prípadne im dávali druhú šancu a požičiavali si ich navzájom.

Vo firme sme zaviedli kultúru podpory rastlinného stravovania a nechávame si dovážať obedy od firiem, pre ktoré je ekológia prioritou.

Chceli sme vytvoriť priestor pre detské ambulancie, keďže sa ukázalo, že prostredie v ktorom sa deti ošetrujú má veľký vplyv na prácu s nimi. Z tohto dôvodu ako aj z dôvodu, že stavba susedí s mestským parkom a nábrežím rieky Váh sa drevo ukázalo ako najlepšia voľba. Po schválení predbežného návrhu hygienou sme náš plán zrealizovali.

Dnes už by malo byť štandardom, že súčasťou zastavaného územia by mala byť prítomnosť vodných prvkov. Preto sme postavili biobazén, ktorý prevádzkujeme bez akejkoľvek chémie. Ako filtrácia sa využívajú rastliny a štrk.

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.