Implantáty

Prečo zubný implantát?

Prispieva k zlepšeniu kvality Vášho života.

Aké výhody prináša zubný implantát?

Vylepší váš vzhľad a tým vám dodá viac sebavedomia pri komunikácii.

Dodá sebaistotu. Nebudete sa viac obávať, že vám zubná náhrada vypadne z úst v nevhodnom momente.

Zlepšujú komfort a reč. Implantáty výrazne obmedzujú mumlanie či mľaskanie a nevýraznú artikuláciu.

Zjednoduší a spríjemní prijímanie potravy. Budete si môcť bez obáv dožičiť akékoľvek jedlo.

Nepoškodzuje susedné zuby. Implantáty nijako nezaťažujú susedné zuby.

Spomaľuje stratu kosti. Pri snímateľných náhradách dochádza často k nežiaducemu ustupovaniu kosti, čo môže mať za následok uvoľňovanie zdravých zubov.

Implantáty môžu slúžiť na upevnenie protézy. Niekedy sa pacienti môžu stretávať s problémom uvoľňovania protézy a v tomto prípade môžeme pomocou zavedenia dvoch až štyroch implantátov daný problém efektívne riešiť.

Riešenie pre stratu viacerých zubov. Zubné implantáty umožňujú riešiť medzeru spôsobenú stratou zubov.

 

Prečo u nás?

– 10-ročný Elite záručný program. Exkluzívne u nás.

 Najkvalitnejšie implantáty značky Astra Tech, ktoré sú jednotkou na trhu.

– Kvalita je podložená množstvom niekoľkoročných vedeckých štúdií.

– Excelentné estetické výsledky.

– Komplexné služby na jednom mieste.

 

V našej súkromnej zubnej praxi pracuje zubný lekár, ktorý sa špecializuje výhradne na odbor implatológie a parodontológie. MUDr. Zdeněk Pokorný, PhD. je uznávaný odborník doma i v zahraničí. Pomohol už stovkám pacientov a jeho osoba je zárukou vašej spokojnosti a krásneho úsmevu. Poznáme niekoľko druhov implantátov z rôzneho materiálu. Medzi dnes asi najviac používané zubné implantáty patria intraoseálne implantáty, ktoré sú vyrobené buď z čistého titánu, alebo z titánovej zliatiny. Každý implantát sa skladá zo samotného implantátu a protetickej konštrukcie (korunka). O tom, či je vhodné zaviesť zubný implantát, rozhoduje množstvo faktorov, ktoré treba vopred vyšetriť, a keď je to potrebné, pacient sa pripraví na samotný zákrok. Pri dodržaní pravidiel je úspešnosť pri zavedení implantátu 95 %. Po zaimplantovaní sa 8 – 12 týždňov čaká na vhojenie implantátu do kosti a až následne sa vyrába samotná protetická suprakonštrukcia (korunka). Po vyhotovení a nalepení korunky je pacient pravidelne pozývaný na kontrolné prehliadky a pravidelnú hygienu, ktorá je pri implantátoch veľmi dôležitá.

Ak implantát nie je vhodné zaimplantovať, ponúkneme pacientovi inú možnosť nahradenia chýbajúceho zuba alebo zubov. V našom centre máme i špecialistu na zubné náhrady, korunky, mostíky a modelovanie zubov pomocou softvéru CEREC.

 

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.