Tipy pre Vás

Prevencia

Pre nás je prevencia číslo jeden. Pri dodržiavaní správnych zásad ústnej hygieny nebudete mať problémy so zubami, pretože čisté zuby sa nekazia. My vám s týmto radi pomôžeme.

Neváhajte nás kontaktovať, objednajte sa na návštevu v našom dentálnom centre a poradíme vám, ako si udržať zdravé zuby po celý život.

Našim cieľom je váš zdravý úsmev.

 

AKO DLHO?
To, koľko minút potrebujeme na vyčistenie zubov, sa nedá presne povedať. Je to individuálne. Umývať zuby by sme mali dovtedy, kým nie sú čisté. Ako to zistím? Výborným pomocníkom je náš jazyk. Ak si prejdeme jazykom po umytých zuboch, musia byť dokonale hladké.

AKO ČASTO ČISTIŤ ZUBY?

Najdôležitejšie je umyť si zuby dokonale aspoň raz za deň. Zvyšky potravy nalepené na zuboch nám najväčšie škody robia v noci. Jazyk a pery zotierajú neporiadok zo zubov počas dňa a v noci spia spolu s nami. Slinné žľazy produkujú sliny, ktoré riedia zubný povlak cez deň. Počas spánku je produkcia slín nižšia. Práve kvôli týmto dôvodom má hlavne večerná hygiena pred spaním svoj veľký význam.

VÝBER ZUBNEJ KEFKY

Zubná kefka by mala mať malú čistiacu hlavičku – aby sme čisteniu každej plôšky venovali dostatočnú pozornosť a vedeli lepšie kontrolovať tlak, ktorým kefkou pôsobíme proti zubom a ďasnám; husto osadené štetiny – čím je hlavička kefky hustejšia, tým je čistiaci účinok väčší; zaoblené konce vlákien – nestrapkajú sa a sú šetrnejšie k ďasnám. Mala by byť mäkká – aby sme dlhodobým používaním nepoškodzovali tvrdé ani mäkké tkanivá.

Okrem klasickej kefky odporúčame solo, tzv. „single“ kefka, medzizubná kefka – s klasickou kefkou nie je možné vyčistiť priestor medzi zubami. Ide o miesto s najčastejším výskytom zubného kazu.

AKO DLHO ČISTIŤ ZUBY?

To, koľko minút potrebujeme na vyčistenie zubov, sa nedá presne povedať. Je to individuálne. Umývať zuby by sme mali dovtedy, kým nie sú čisté. Ako to zistím? Výborným pomocníkom je náš jazyk. Ak si prejdeme jazykom po umytých zuboch, musia byť dokonale hladké.

Ako sa k nám dostanete?

Adresa

R. Dilonga 1
Hlohovec | 920 01

Ordinačné hodiny

8:00 – 9:00 Bolesti
8:00 – 15:30 ST, Št, Pia objednaní pacienti
8:00 – 19.30 Pon, Ut objednaní pacienti

A začiatok cesty k zdravým a bielym
zubom máte za sebou.

Chcete vedieť o všetkých
našich novinkách?
Zostaňte s nami v kontakte!

  Vážení pacienti/klienti,

  s ohľadom na situáciu a vývoj pandémie ochorenia COVID-19, pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, je súčasťou ošetrenia v našom zdravotníckom zariadení vykonanie antigénového testu na COVID-19  u všetkých pacientov, ktorí sa nepreukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 uskutočneného maximálne 7 dní (deň testu sa započítava) pred návštevou nášho zdravotníckeho zariadenia s výnimkou osôb, ktorých aktuálny zdravotný stav si vyžaduje poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti bez relevantného dokladu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na COVID-19 budú ošetrení v režime suspektných pacientov alebo budú objednaní na ošetrenie až po skončení mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 v SR.

  Objednať sa na AG test na COVID-19

  Veríme, že zodpovedným prístupom nás všetkých a rešpektovaním prijatých opatrení prispejeme k ochrane zdravia a životov a eliminácii masívneho šírenia ochorenia COVID-19.

  FAQ

  Akýkoľvek test a je jedno či antigénový alebo PCR, v zásade už pár hodín od jeho vyhodnotenia, nemusí byť platný, pretože ste sa už medzitým mohli nakaziť a infekcia sa mohla dostať do štádia, ktoré ohrozuje Vaše okolie. Preto už po 7 dňoch potrebujeme znovu skontrolovať zdravotný stav pacienta.

  Robíme všetko čo je v našich silách aby sme Vás i Vaše okolie ochránili pred možnou nákazou. Je to pre nás ťažšia cesta ako testy nevyžadovať, no je v súlade s našimi hodnotami a presvedčením . Ak Vám je táto procedúra nepríjemná, odporúčame preobjednanie sa na čas, kedy sa pandemická situácia na Slovensku zmení. Sme zubné centrum a nedokážeme ošetriť pacienta s rúškom na tvári a ani zo vzdialenosti 2m, preto takto najlepšie ochránime vás, našich zamestnancov i rodinných príslušníkov.

  V zásade vždy  pri zubnom ošetrení, picháme anestéziu od bolesti a pacienti s ňou nemajú problém. Odobratie vzorky na antigénový test je bezbolestné a menej nepríjemné ako pichnutie anestézy. Vieme ponúknuť aj možnosť krvných testov.

  Deti do 12 rokov test nepotrebujú. Testom, nie starším ako 3 dni sa musí preukázať doprovod dieťaťa. (Výnimkou môže byť ambulancia dentálnej hygieny, ak hygienik nie je ešte chránený druhou dávkou vakcíny).

  Áno, takýto test u nás platí 3 dni.

  Áno, naše testy sú certifikované a doklad o výsledku platí pri celoštátnom testovaní.

  Áno, deťom robíme test z krvi. Táto možnosť je tu i pre dospelých pacientov.